Aktualności

18.09.2013 T, C, K, D nowy alfabet Renault Trucks

T, C, K, D nowy alfabet Renault Trucks

Nowa Gama pojazdów Renault Trucks

Wejście w życie nowej normy emisji spalin EURO 6, to idealny moment na wprowadzenie nowych rozwiązań transportowych. Renault Trucks jako pierwszy producent w historii zdecydował się na wymianę pełnej gamy oferowanych przez siebie pojazdów.

Od 2008 r. 300 pojazdów testowych przejechało łącznie 10 milionów kilometrów i dodatkowo spędziło 5 milionów godzin na stanowiskach badawczych, w temperaturach od -40° do +60°. Proces testów doprowadził do powstania pojazdów, które idealnie realizują zadania dalekobieżne, budowlane i dystrybucyjne. Nowa gama to pojazdy tworzone przy współpracy z 50 klientami z różnych zakątków świata. Ich opinie wpłynęły na ostateczny kształt i walory użytkowe nowej gamy.

Nowe silniki Euro VI: DTI 11 i DTI 13, posiadają, zoptymalizowaną technologię oczyszczania spalin SCR. Zmodernizowano ponad 50% podzespołów silnika i zastosowano całkowicie nową elektroniczną jednostkę sterującą. Ulepszono także układ SCR, zwiększając jego wydajność. Dzięki zastosowaniu nowych materiałów wzrosła skuteczność katalitycznej redukcji NOx. Do układu oczyszczania spalin dodano również filtr cząstek stałych. Innowacje te przekładają się na spadek zużycia paliwa w porównaniu do silników Euro V o ok. 5%

POZNAJ NOWĄ GAMĘ TUTAJ


Kontakt